Kategoria: Hodowla roślin

Trudy hodowli roślin

Poniektórzy być może ongiś słuchali o takiej roślinie którą jest kapturnica, inni z kolei zapewne pierwszy raz stykają się z tą nazwą. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo roślina ta należy do roślin znajdujących się w Ameryce Północnej. Jest to roślina bagienna, a więc w naturalnym środowisku możemy ją odnaleźć tylko na bagnach. Kapturnica to roślina egzotyczna, która należy do rodziny owadożernych. W dzisiejszych czasach możemy wymienić dziewięć odmian kapturnicy, wśród jakich znajdziemy również liczne mieszańce, które co ciekawe w wielu przypadkach są o wiele wybitniej odporne.

rośliny
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

A jakie jest wykorzystanie kapturnicy? A więc dzisiaj jest ona użytkowana, przykładowo w ogrodach botanicznych, oraz także w szklarniach, bez wątpienia więc wskazane jest wybrać się w takie miejsce, żeby zobaczyć tą interesującą roślinę, oraz także inne egzotyczne również ciekawe rośliny. Continue reading „Trudy hodowli roślin”

Ziemia dla roślin

Na pewno każdy wie, że kapturnica jest rośliną, która żyje na bagnach także torfowiskach, w zasadzie na terenach Ameryki Północnej. Choć kapturnicę zdołamy też zastać w ogrodach botanicznych również w szklarniach, mnóstwo osób hoduje ją też w domu. Jednak jest kilka rzeczy, o których należałoby pamiętać, jeśli uprawiamy bądź pragniemy hodować taką roślinę.

rośliny
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kapturnice to rośliny, które kochają światło, powinny mieć więc niezwykle wielką ilość światła co najmniej przez dwanaście godzin dziennie. Wilgoć powietrza powinna wynosić około 40 do 60 procent, natomiast temperatura od 20 do 35 stopni w lecie, natomiast też od 0 do 15 stopni w zimie. Musimy pamiętać, iż w naturalnych warunkach kapturnica rośnie na terenach bagnistych, tak więc jej hodowanie wymaga, ażeby roślina ta miała non stop mokre podłoże Continue reading „Ziemia dla roślin”

Pielęgnacja wymagających roślin

Kapturnica to roślina pochodząca z rodziny owadożernych, a więc tak naprawdę jest ona rośliną drapieżną. Jakkolwiek jej wygląd w żadnym wypadku na to nie wskazuje, bo kapturnica jest w istocie ładną rośliną o prześlicznym ubarwieniu. Teraz możemy wyróżnić z grubsza dziewięć odmian tej rośliny, oraz także wiele podgatunków i mieszańców, z jakich każda roślina ma inne kolory i barwy.

rrośliny
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kapturnice posiadają też kwiaty o różnorodnych barwach, między innymi możemy wyróżnić kolory takie jak czerwień, biel, zieleń, kolor żółty bądź także różowy. Kwiaty pojawiają się w okresie przedwczesnej wiosny, lub późnym latem, czyli na przełomie marca i czerwca. Mają one bez wątpliwościwłaściwie wymowny, parasolowaty kształt, około pięć płatków, a średnica wynosi od trzech do dziesięciu centymetrów. Continue reading „Pielęgnacja wymagających roślin”

Poradni o hodowli roślin

Kapturnica to bardzo interesująca oraz egzotyczna roślina. Rośnie głównie na terenach bagnistych znajdujących się we wschodniej części Ameryki Północnej. Niemniej jednak ażeby ujrzeć na żywo tą roślinę wcale nie trzeba jechać do Ameryki Północnej.

rośliny
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Zdołamy ją aktualnie odkryć dodatkowo w wielu ogrodach botanicznych, co ciekawe niektóre odmiany kapturnicy wolno nawet uprawiać w warunkach domowych, tak więc aktualnie możemy mieć tą niezwykłą roślinę nawet w swoim domu. Istotnie pielęgnacja kapturnicy nie jest bezproblemowa, bo jak już wtrąciliśmy jest to roślina egzotyczna. Pochodzi ona z rodziny roślin owadożernych, a więc żywi się ona owadami. W który sposób je zwabia? Kapturnica wydziela przyjemny oraz aromatyczny nektar, który jest perfekcyjnym wabikiem na różne owady. Continue reading „Poradni o hodowli roślin”

Pochodzenie roślin owadożernych

Kapturnica to aktualnie niesłychanie intrygująca roślina pochodząca z rodziny owadożernych. Kapturnica zwłaszcza występuje w Ameryce Północnej, aczkolwiek niektóre jej klasy można hodować też w Polsce. Mimo to naturalnym środowiskiem kapturnicy są powierzchnie bagienne, to znaczy przeróżne mokradła, tereny trawiaste, także występują one w sąsiedztwie zbiorników wodnych.

rośliny
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kapturnice zdołamy też spotkać aktualnie na kwaśnych glebach, torfie i pozostałych powierzchniach bazujących na piasku. Kapturnice to rośliny, które nie lubią ciemności i mroku, wręcz przeciwnie preferują słońce, tak więc wynajdziemy je też na terenach nasłonecznionych, gdzie są wystawione na potężne działanie promieni słonecznych. Continue reading „Pochodzenie roślin owadożernych”