Kategoria: Roślinność

Występowanie roślin owadożernych

Kapturnica to ogromnie atrakcyjna roślina występująca w północnej Ameryce. Rośnie ona przeważnie na terenach bagnistych, na mokradłach czy także na torfowiskach także innych terenach piaskowych. Roślina ta lubi słońce także potrzebuje ogromną ilość promieni słonecznych do życia. Kapturnica należy do rodziny roślin owadożernych.

rośliny
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Za pomocą przyjemnego także pachnącego nektaru, oraz dodatkowo ślicznych jasnych kolorów także barw zwabia do siebie rozmaitego rodzaju owady, które wpadają w jej śmiercionośną pułapkę. Roślina ta ma dużo odmian, gatunków także podgatunków, poniektóre z nich wolno uprawiać także w Polsce, nawet w warunkach domowych. Jednak ogromnie istotne jest zapewnienie kapturnicy odpowiednich warunków do życia, a więc mokrego podłoża, porządnej ilości światła także słusznej temperatury. Continue reading „Występowanie roślin owadożernych”

Gatunki egzotycznych roślin

Kapturnica to niezmiernie fascynująca roślina, jaka pochodzi z rodziny owadożernych. Występuje ona w zasadzie na bagnach w Ameryce Północnej, a szczegółowiej w jej wschodniej części. Możemy obecnie wyróżnić dziewięć gatunków, i dodatkowo rozliczne mnogie mieszańce tej rośliny.

rośliny
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Jak już nadmieniliśmy kapturnica pochodzi z rodziny roślin owadożernych, naprawdę więc wabi ona owady za pomocą specjalnego słodkiego nektaru o intensywnym zapachu. Zwabione owady toną w wodzie deszczowej, jaka zazwyczaj wypełnia wnętrze rośliny. Powinno się dodatkowo wspomnieć o wyglądzie kapturnicy. Posiada ona liście, które sięgają do metra długości, są to tak zwane liście pułapkowe. Zawierają one substancje trawienne, i dodatkowo inne bakterie, które wspomagają rozkład substancji organicznych. Continue reading „Gatunki egzotycznych roślin”

Występowanie nietypowej roślinności

Kapturnica to roślina egzotyczna, jaka należy do rodziny roślin owadożernych. Występuje ona głównie w Ameryce Północnej na terenach słonecznych dodatkowo bagnistych, to znaczy na mokradłach bądź torfowiskach, a także na kwaśnych glebach. Naturalnie posiada ona niezmiernie fascynujący mechanizm polowania.

rośliny
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Kapturnica wabi owady słodkim nektarem, jaki wydziela, oraz także jasnym ubarwieniem dzbanków. Nektar gromadzi się na krawędziach dzbanków, jaka jest pokryta śliskimi włoskami, co sprawia, iż owady nie podołają się na niej podtrzymać. Tak więc zazwyczaj zwabione owady spadają w dół dzbanka, jaki jest wypełniony wodą deszczową, oraz także enzymami trawiennymi, jakie rozkładają ciało owadów. Continue reading „Występowanie nietypowej roślinności”